Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο χαρακτηρίζεται αμφίβολος για το αποψινό ματς των Μπακς με τους Μάτζικ

Ο 28ος αγώνας των Μπακς στην κανονική περίοδο θα είναι ο έκτος σερί εντός. Το μεγαλύτερο σερί αγώνων στο Μιλγουόκι ολοκληρώνεται τα ξημερώματα της Παρασκευής (22/12 στις 03:00) με αντίπαλο τους Ορλάντο Μάτζικ, ωστόσο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο χαρακτηρίζεται αμφίβολος εξαιτίας ενός προβλήματος στο δεξί πέλμα.

Ο Greek Freak είναι questionable, άρα βρίσκεται περίπου στο 50-50, με την κατάστασή του να εκτιμάται συνεχώς όσο πλησιάζουμε προς το τζάμπολ της αναμέτρησης. Θυμίζουμε πως doubtfull

σημαίνει περίπου 25-75 και probable περίπου 75-25. Ο Αντετοκούνμπο έχει χάσει μόλις έναν αγώνα φέτος, μετράει 30.6 πόντους (65% στο δίποντο), 11.1 ριμπάουντ, 5.4 ασίστ και 1.5 κλεψίματα ανά 34.7 λεπτά.

Update: Ο Αντετοκούνμπο αναβαθμίστηκε σε probable στο injury report των 19:30.

Δεδομένα εκτός θα είναι ο Τζέι Κράουντερ που αναμένεται να επιστρέψει σε 2-4 εβδομάδες και οι Μάρκους Μπόλντεν, ΤάιΤάι Ουάσινγκτον, Λιντέλ Γουίγκιντον, Κρις Λίβινγκστον που βρίσκονται στους Ουισκόνσιν Χερντ της G-League.