Μάντζιος: "Δεν παρουσιαστήκαμε όπως έπρεπε"

Ο Άκης Μάντζιος ήταν απογοητευμένος με την εμφάνιση των παικτών του στη Ριζούπολη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, στην οποία ο Άρης αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0).

Ο Έλληνας τεχνικός τόνισε μεταξύ άλλων ότι οι παίκτες του δεν εμφανίστηκαν όπως έπρεπε και ότι ελπίζει να βρουν ρυθμό για να παρουσιαστούν όπως πρέπει.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Άκης Μάντζιος στην COSMOTE

TV: Για το ματς: "Δεν είναι το αποτέλεσμα που θέλαμε. Ήρθαμε για τη νίκη. Δεν παρουσιαστήκαμε έτσι όπως έπρεπε για να το κάνουμε. Πήγαμε σε αργό τέμπο, όπως ακριβώς ήθελε ο Απόλλων.

Μόνο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κάναμε ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Το ίδιο έγινε και στο δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε την κατοχή, αλλά δεν δημιουργήσαμε κινδύνους στην αντίπαλη ομάδα".

Για την ενίσχυση: "Το θέμα δεν είναι οι μεταγραφές. Το θέμα είναι να διορθώσουμε πράγματα στο παιχνίδι μας. Είχαμε προβλήματα και τα παιδιά θέλουν χρόνο για να έρθουν στο επίπεδο που πρέπει. Ελπίζω τα πολλά σερί παιχνίδια να μας δώσουν τον ρυθμό που θέλουμε".