Απίστευτο σερί 27-0 από τον Ολυμπιακό, έμεινε χωρίς σκορ για 14:15 και έπεσε στο -28 ο Παναθηναϊκός

Σαρωτικός ήταν ο Ολυμπιακός το βράδυ του Σαββάτου (30/9) στη Ρόδο, καθώς στο πρώτο μέρος του τελικού του Super Cup με τον Παναθηναϊκό είχε ένα πραγματικά συγκλονιστικό διάστημα. Και μάλιστα πολύ μεγάλο, δείγμα της διαφοράς που υπάρχει αυτή την περίοδο στη συνοχή και στη χημεία των δύο ομάδων.

Συγκεκριμένα, από το καλάθι του Κώστα Σλούκα στα 2:50, ο Ολυμπιακός έτρεξε ένα εξωφρενικό 27-0, με αποτέλεσμα να κρατήσει τους αντιπάλους του χωρίς σκορ για 14 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα. Μέχρι ο Κώστας Σλούκας να πάει στη γραμμή των βολών και να ευστοχήσει και στις τρεις για το 32-7 στα 2:55 για το ημίχρονο. Σε αυτό το διάστημα οι πράσινοι είχαν 17 σερί άστοχα σουτ και οκτώ λάθη, δηλαδή 25 σερί χαμένες κατοχές.