ΑΕΚ Β' - Νίκη Βόλου 1-1: Ισοπαλία στο "Σεραφείδειο" με τον Τιεΐ να "απαντάει" στον Πέττα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση με την οποία έκλεισε και η 9η αγωνιστική των playoffs του Α' ομίλου της Super League 2 ανάμεσα σε ΑΕΚ Β' και Νίκη Βόλου.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο "Σεραφείδειο", με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Ραφαήλ Πέττα στο 9' με πλασέ μέσα από την περιοχή της Ένωσης και την ομάδα του Νίκου Κούστα να "απαντάει" 23 λεπτά αργότερα, με τον Γάλλο επιθετικό, Ζαν-Πιέρ Τιεΐ,

να εκμεταλλεύεται το παράλληλο γύρισμα του Θεοδόση Μαχαίρα διαμορφώνοντας με όμορφο τελείωμα το τελικό σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των δύο ομάδων ελέω και της έλλειψης βαθμολογικού κινήτρου έπεσε, με συνέπεια να διατηρηθεί το 1-1 μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Στην τελευταία στροφή των playoffs, ο Δικέφαλος ταξιδεύει στη Λειβαδιά για να αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή Λεβαδειακό, ενώ η ομάδα της Θεσσαλίας κοντράρεται με τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Ραντόνια, Γεμπόα, Κοσίδης (24′ Γεωργέας), Παυλίδης, Σαμπανάτζοβιτς (84′ Κοντορουχάς), Χριστόπουλος, Πανεράς, Μαχαίρας, Κάτσικας (78′ Σκόνδρας), Τιεΐ

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Γιαννίτσης, Ανδρέου, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβρηιλίδης, Κρητικός (76′ Μπαλλάς), Πέττας (64′ Πολίτης), Κάσσος

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής των playoffs του Α' ομίλου ΑΕΛ - Μακεδονικός 1-1 ΑΕΚ Β' - Νίκη 1-1 Ρεπό: Λεβαδειακός Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής των playoffs του Α' ομίλου 22/5 16:00 Λεβαδειακός - ΑΕΚ Β' 22/5 16:00 Μακεδονικός - Νίκη Βόλου Ρεπό: ΑΕΛ