Super League 2: Νίκη για Παναθηναϊκό Β', τριάρα της Νίκη Βόλου στην ΑΕΚ Β', τεράστια ανατροπή από το 0-2 για τον Ιωνικό με Καλαμάτα

Ο Παναθηναϊκός Β' επέστρεψε στις νίκες. Αντιμετώπισε το Αιγάλεω για την 6η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2 της οποίας επικράτησε 1-0 και έφτασε τους έξι βαθμούς. Στους τέσσερις πόντους παρέμεινε το Αιγάλεω.

Ο Γιώργος Τουρκοχωρίτης άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού.

Παναθηναϊκός
Β': Λίλο, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Τουρκοχωρίτης, Καραμπάς, Μπιλάλ. Αιγάλεω: Κατσιμήτρος, Τάμπας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Κωνσταντακόπουλος, Βάρκας, Κολλάς, Ναζίμ, Γκάβριτς ΑΕΚ Β' - Νίκη Βόλου 0-3

Τρίτη συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε η Νίκη Βόλου, η οποία πήρε το διπλό στα Σπάτα. Οι Θεσσαλοί επικράτησαν 3-0 της ΑΕΚ Β' για την 7η αγωνιστική του Β' ομίλου και έφτασε τους εννέα βαθμούς, με την Ένωση να παραμένει στους τρεις.

Ο Ριμπέιρο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 65ο λεπτό με τον Χοσέτ Μιράντα να κάνει το 2-0 στο 77ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα ο Κάσσος στο 87'.

ΑΕΚ Β': Γκίνης, Κατσίκας, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Γεωργέας, Ραντόνια, Ρουκουνάκης, Ανδρικόπουλος, Λαμαράνα, Χριστόπουλος, Τιέι. Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Μπαχανάκ, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο, Κρητικός, Τζιώρας. Ιωνικός - Καλαμάτα 3-2

Ο Ιωνικός επέστρεψε από το 0-2 και κατάφερε να πάρει την νίκη με 3-2 απέναντι στην Καλαμάτα. Έτσι, οι Νικαιώτες μείωσαν την απόστασή τους από την κορυφή, καθώς ανέβηκαν στους 10 πόντους. Στους 12 παρέμεινε η Μαύρη Θύελλα.

Ο Ακόστα άνοιξε το σκορ στο 14' για την Καλαμάτα, με τον Τάτο στο 24' να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ. Ο Ντάουντα μείωσε στο 36' για τον Ιωνικό, ενώ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 50'. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Σαλαζάρ στο 90+3'. Μάλιστα, οι Νικαιώτες έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 71'.

Ιωνικός: Αγριμάκης, Τζανακάκης, Σόουζα, Ζάχαβι, Τασούλης, Κάνκολα, Οικονομίδης, Ντε Βινσέντι, Γιακουμάκης, Σαλαζάρ, Ντάουντα. Καλαμάτα: Μέντες, Κωστούλας, Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Ραπόζο, Μπενίτες, Ματέους, Τάτος, Ακόστα, Πασάς, Μπαράλες. Καμπανιακός - Απόλλων Πόντου 1-0

Την δεύτερη του νίκη στην κατηγορία πανηγύρισε ο Καμπανιακός, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου, η οποία παραμένει στην ουρά του Α' ομίλου με έναν πόντο.

Το νικητήριο γκολ του παιχνιδιού πέτυχε ο Στέλιος Πόζογλου στο 66'.

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Α' ομίλου ΠΑΟΚ Β' - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 Ηρακλής - Λεβαδειακός 0-1 5/11, 16:00 Κοζάνη - ΑΕΛ Καμπανιακός - Απόλλων Πόντου 1-0 ΑΕΚ Β' - Νίκη Βόλου 0-3 Η βαθμολογία Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής του Β' ομίλου Γιούχτας - Ολυμπιακός Β' 2-2 Ηλιούπολη - Παναχαϊκή 1-0 Τηλυκράτης - Διαγόρας 1-0 Παναθηναϊκός Β' - Αιγάλεω 1-0 Ιωνικός - Καλαμάτα 3-2 06/11 14:30 Athens Kallithea - Χανιά Η βαθμολογία στον Β' όμιλο
Ο Ολυμπιακός Β' ξεκίνησε το πρωτάθλημα με αφαίρεση δέκα βαθμών
Super League 2, Νίκη, Παναθηναϊκό Β, Νίκη Βόλου, ΑΕΚ Β, Ιωνικό,Super League 2, niki, panathinaiko v, niki volou, aek v, ioniko