Το γκολ του Ράσφορντ και το ακυρωθέν του Μανέ (vids)

19:48 20/10/2019 - Πηγή: In.gr

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ίσως το καλύτερο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην φετινή Premier League.

Η ομάδα του Σόλσκιερ έδειξε ανωτερότητα και όρεξη στα πρώτα 45 λεπτά και προηγήθηκε με τον Ράσφορντ στο 36ο λεπτό. Οι παίκτες της Λίβερπουλ δικαίως φωνάζουν για φάουλ στην αρχή της φάσης σε μαρκάρισμα πάνω στον Οριγκί.

Η φάση εξετάσθηκε στο VAR και τελικά το γκολ κατοχυρώθηκε.

Δείτε το γκολ:

lang="en" dir="ltr">Huge VAR controversy at Old Trafford!

Rashford puts #MUFC in front but #LFC claim Lindelof fouled Origi in the build up.

Should it have been given?

Watch on Sky Sports Premier League
Download the @SkySports app! pic.twitter.com/E4299J1Mvh

Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) October 20, 2019

Λίγο πριν τη συμπλήρωση των 45 λεπτών ο Μανέ σκόραρε μετά από λάθος της άμυνας, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ορθά μετά την επαφή της μπάλας στο χέρι του Σενεγαλέζου σταρ κάτι που έγινε αντιληπτό μέσω της εξέτασης του VAR.

Δείτε το ακυρωθέν γκολ του Μανέ:

Anulan el gol de Mané por una mano, en el partido que disputa el Manchester United y Liverpool.

El VAR en Inglaterra es todo una locura. Dos jugadas de polémica y las dos determinadas de diferente manera.

Los Red Devils lo ganan 1-0 contra el equipo de Klopp. pic.twitter.com/ObV1v0t7AB