Νίκη στην παράταση για Ράπτορς, χάνουν τα play-offs οι Χιτ

23:41 7/4/2019 - Πηγή: In.gr

Χάνεται το «τρένο» των play-offs για τους Μαϊάμι Χιτ, οι οποίοι ηττήθηκαν με 117-109 από τους Ράπτορς στο Τορόντο και έπεσαν στο 38-42. Στο 57-24 οι γηπεδούχοι που έχουν κλειδώσει την 2η θέση της ανατολικής περιφέρειας.

Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και προηγήθηκαν στα μισά του αγώνα με 13 (36-49). Στο δεύτερο μέρος όμως έριξαν την απόδοση τους και οι Ράπτορς ισοφάρισαν, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί η ομάδα του Νικ Νερς ήταν ανώτερη και πήρε τη νίκη με 117-109 και πλέον οι Μαϊάμι Χιτ κυνηγούν ένα θαύμα προκειμένου να μπουν στα play-offs. Κορυφαίοι για τους νικητές οι Σιάκαμ (23π), Πάουελ (23π) και Λέοναρντ (22π), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν σε πολύ καλή μέρα τον Ντουέιντ Ουέιντ με 21π.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-26, 25-31, 28-22, 25-24 Παράταση: 14-6