Νίκη από τα 11 βήματα για Γιουνάιτεντ (vid)

23:15 13/4/2019 - Πηγή: In.gr

Έπαιξε με τη φωτιά αλλά δεν κάηκε η Γιουνάιτνετ. Η ομάδα του Σόλσκιερ επικράτησε με 2-1 της αδιάφορης Γουέστ Χαμ και ανέβηκε στην 5η θέση της Premier League.

Σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές φάσεις και όχι ιδιαίτερα καλό ρυθμό, το σκορ για τους «κόκκινους διάβολους» άνοιξε ο Πολ Πογκμπά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 19ο λεπτό.

Τα «σφυριά» βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου με τον Άντερσον να σκοράρει με προβολή στο 49′ και μάλιστα στη συνέχεια έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ.

Το γκολ τελικά ήρθε για τους γηπεδούχους, με τον Πογκμπά να ευστοχεί και πάλι από την άσπρη βούλα, νικώντας εκ νέου τον Φαμπιάνσκι και να χαρίζει τη νίκη με 2-1 στην ομάδα του.