Γιουβέντους – Πάρμα 3-3 (vid)

12:25 3/2/2019 - Πηγή: In.gr

Η Γιουβέντους δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι και αυτό φάνηκε και στο αποψινό παιχνίδι με την Πάρμα, για την 22η αγωνιστική της Serie A. Η Μεγάλη Κυρία λίγες ημέρες μετά την ηχηρή σφαλιάρα από την Αταλάντα (3-0) και τον αποκλεισμό από το Κύπελλο, ήρθε ισόπαλη εντός έδρας 3-3 με την Πάρμα, παρότι προηγήθηκε 2-0 και 3-1!

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι προηγήθηκε στο 36’ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο και στο 62’ έκανε το 2-0 με τον Ρουγκάνι. Οι φιλοξενούμενοι δύο λεπτά αργότερα μείωσαν σε 2-1 με τον Ρουγκάνι, με τον Πορτογάλο

σούπερ σταρ να απαντάει άμεσα και στο 66’ να κάνει το 3-1. Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη κατοχή, με την Πάρμα να έχει την ουσία. Στο 74’ ο Ζερβινιό μείωσε σε 3-2 και στις καθυστερήσεις ο Ιβοριανός σκόραρε δεύτερο γκολ για το τελικό 3-3!

Η Γιουβέντους έχασε μέσα από τα χέρια της νίκη, με τον Αλέγκρι να… τραβάει τα μαλλιά του. Μετά από 22 αγώνες η πρωταθλήτρια Ιταλίας έχει 60 πόντους, με την Νάπολι να ακολουθεί με 51, ενώ η Πάρμα έφτασε τους 29 και έπιασε στην 11η θέση την Σασουόλο.