ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0: Από 4άρα σε 5άρα και πρόκριση με περίπατο

Ο ΠΑΟΚ είχε εξασφαλίσει την πρόκριση στους ημιτελικούς του κυπέλλου Ελλάδας από τον πρώτο αγώνα με τον Πανσερραϊκό αφού είχε επικρατήσει με 4-0 εκτός έδρας, για τυπικούς λόγους όμως έπρεπε να γίνει και η ρεβάνς και σε αυτή νίκησε με 5-0, κλείνοντας ραντεβού με τον Παναθηναϊκό που νωρίτερα απέκλεισε τον Ατρόμητο. Το παιχνίδι δεν άρχισε και με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, υπό την έννοια πως στο 5ο λεπτό ο Νάσμπεργκ έκανε λάθος και τελικά χρειάστηκε
η μεγάλη διπλή επέμβαση του Ζ. Ζίβκοβιτς στις διαδοχικές προσπάθειες του Σοφιανού για να μη γίνει το 0-1. Και αφού δεν έγινε, δεν άργησε να γίνει το 1-0. Στο 20′ οι Ασπρόμαυροι, οι οποίοι είχαν αρχίσει να ανεβάζουν ρυθμό, βγήκαν ωραία μπροστά και οι Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Σάστρε και Τζίμας συνεργάστηκαν όπως έπρεπε για να κάνει το 1-0 ο τελευταίος, με τους Θεσσαλονικείς να συνεχίζουν ακάθεκτοι και να βάζουν και δεύτερο γκολ λίγα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 26′. Σκόρερ […]
ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0, 4άρα, 5άρα,paok – panserraikos 5-0, 4ara, 5ara