ΠΑΟΚ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1: Φουλ για πρόκριση με γκολ Κουλιεράκη στο 92′

Με γκολ του Κουλιεράκη στο 92ο λεπτό, γκολ με το οποίο εξιλεώθηκε για το μεγάλο λάθος που είχε κάνει και είχε φέρει την προσωρινή ισοφάριση της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League και είναι φαβορί για πρόκριση
πλέον αφού έχει δύο νίκες. Το παιχνίδι άρχισε με τους Γερμανούς να γίνονται επικίνδυνοι στο 7′ με το άστοχο σουτ του αμαρκάριστου Ενκουνκού μετά τη σέντρα που έγινε από δεξιά, για να «απαντήσουν» οι Ασπρόμαυροι στο 10′ με το σουτ του Βιεϊρίνια που έφυγε άουτ. Ήταν η πρώτη καλή προσπάθεια για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, η οποία πίστεψε ότι άνοιξε το σκορ λίγα λεπτά μετά. Στο 16′, συγκεκριμένα, ο Ζίβκοβιτς πέρασε τη μπαλιά για τον Σαμάτα που πλάσαρε σωστά για το 1-0 αλλά το VAR έδειξε ότι υπήρχε οφσάιντ… χιλιοστών και το γκολ ακυρώθηκε. Εξέλιξη που έφερε μια παγωμάρα τόσο στην ομάδα όσο και στην εξέδρα αλλά όχι για […]
ΠΑΟΚ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1, Φουλ, Κουλιεράκη, 92′,paok – aintracht frankfourtis 2-1, foul, koulieraki, 92′