Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: 37-11 στο ημίχρονο του Super Cup

Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός κοντράρονται στον τελικό του Super Cup στη Ρόδο και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου το σκορ είναι 37-11 για τους Ερυθρόλευκους που έκαναν σερί 27-0 αφήνοντας τους Πράσινους χωρίς πόντο για 14 ολόκλρηρα λεπτά! Όλοι ήξεραν ότι ο Ολυμπιακός είναι το φαβορί για τη νίκη
αφού είναι στρωμένη ομάδα ενώ ο Παναθηναϊκός, από την άλλη πλευρά, θα χρειαστεί χρόνο για να δέσει έχοντας αλλάξει όλο το ρόστερ και νέο προπονητή στον πάγκο. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι δικαιολογείται η εικόνα του στο πρώτο ημίχρονο του Super Cup. Οι Πράσινοι είχαν 2/14 σουτ στο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 16-4, με την κατάσταση να μη βελτιώνεται στη δεύτερη. Η ομάδα του Εργκίν Αταμάν, βασικά, έμεινε για 14 λεπτά χωρίς πόντο στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο μέτρησε 3/25 σουτ, 10 λάθη και… 0 ασίστ. Οι Ερυθρόλευκοι, από την άλλη, έτρεξαν σερί 27-0 όσο ο αντίπαλος δεν μπορούσε να σκοράρει με τίποτα και […]
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, 37-11, Super Cup,olybiakos – panathinaikos, 37-11, Super Cup