Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ: 0-2 στο 9′ με Ζάχαβι και Σαχάρ

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στον πρώτο αγώνα για τους «16» του Europa Conference League και το παιχνίδι έχει αρχίσει με τον χειρότερο τρόπο αφού το σκορ είναι 0-2 από το 9ο λεπτό χάρη σε γκολ των Ζάχαβι και Σαχάρ. Με τους οπαδούς τους να έχουν κατακλύσει τις εξέδρες, οι Ερυθρόλευκοι ήθελαν να μπουν δυνατά στο παιχνίδι με στόχο να σκοράρουν νωρίς αλλά τελικά αυτό το έκαναν οι Ισραηλινοί και μάλιστα δύο φορές. Το πρώτο «χτύπημα» για τον Ολυμπιακό ήρθε στο 5′, όταν ο Μίλσον έκανε συρτή πάσα και η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Έσε και κατέληξε στον Ζάχαβι, ο οποίος με πλασέ έγραψε το 0-1. Σαν να μην έφτανε αυτό, λίγα λεπτά μετά, στο 9′, ο Πέρετς σούταρε, ο Πασχαλάκης απέκρουσε και ο Σαχάρ στην επαναφπρά πήρε τη μπάλα και πλάσαρε για το 0-2 παγώνοντας το Καραϊσκάκη.
Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ, 0-2, Ζάχαβι, Σαχάρ,olybiakos – makabi tel aviv, 0-2, zachavi, sachar