Ο ΠΑΟΚ απέκλεισε την ΑΕΚ με γκολ στο 95ο και στο 97ο λεπτό και πέρασε στους «4» του κυπέλλου – Δείτε τα highlights

Το 0-0 της Τούμπας άφηνε τα πάντα ανοιχτά για τη ρεβάνς ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ. Μια ρεβάνς που όλα έδειχναν ότι θα πήγαινε στην παράταση, αφού το παιχνίδι ήταν πολύ κακό ποιοτικά. Στο 83′, όμως, ο Σιμόες βρήκε δίχτυα και το γκολ μέτρησε αυτή τη φορά, αφού νωρίτερα είχαν σωστά ακυρωθεί δύο του Μήτογλου, με την Ένωση
να είναι μια ανάσα από τη νίκη-πρόκριση, μέχρι που ήρθαν οι καθυστερήσεις και οι γκολάρες των Κούρτιτς και Μιτρίτσα για να έρθουν τα πάνω-κάτω και να προκριθούν οι Θεσσαλονικείς με το τελικό 1-2! Το παιχνίδι άρχισε με τους ασπρόμαυρους να παίρνουν την κατοχή της μπάλας και να πιέζουν από τα πρώτα λεπτά με στόχο το γρήγορο γκολ. Αυτό, όμως, πίστεψαν ότι το έβαλαν οι κιτρινόμαυροι στο 15′, όταν ο Άμραμπατ εκτέλεσε φάουλ και ο Μήτογλου έκανε κίνηση και έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. Γκολ που τελικά ακυρώθηκε για οφσάιντ, σε μια φάση πολύ οριακή. Όπως και να έχει, […]