Νίκη και χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο για τους αποδεκατισμένους Μπακς

Μπορεί να μην είχαν στη διάθεσή τους τον Γιάννη Αντετοκούνμπο κι ακόμη πέντε παίκτες (Μίντλετον, Χόλιντεϊ, Ιμπάκα, Μπότσαμπ, Ίνγκλις), όμως οι Μπακς επικράτησαν 105-96 των Χόρνετς μέσα στη Σάρλοτ, αφήνοντας πίσω τη χθεσινή ήττα από τους Λέικερς. Ο Greek Freak έμεινε εκτός λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και κρίθηκε σκόπιμο να ξεκουραστεί στους back to back αγώνες. Έτσι, ο Μπόμπι Πόρτις ηγήθηκε στο σκοράρισμα με 20 πόντους (9/18 εντός παιδιάς), 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 31 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν
ο Μπρουκ Λόπεζ στην άμυνα μοιράζοντας έξι τάπες, ο οποίος επιπλέον είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 τελικές πάσες. Αντίθετα, σε ρηχά νερά κινήθηκε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος βρέθηκε στο παρκέ για 18 λεπτά και στο διάστημα αυτό μέτρησε 2 πόντους με 1/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 1 μπλοκ και 2 λάθη. Πάντως, ξεχώρισε για την τεχνική ποινή που δέχτηκε, όταν πανηγύρισε έξαλλα ένα κλέψιμο στον Τέρι Ροζίερ. Όσον αφορά τους ηττημένους, ο Τέρι Ροζίερ είχε 26 […]