Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ 4-3 στο 120′: Στους «4» του κυπέλλου Αγγλίας οι Κόκκινοι Διάβολοι

Σε έναν προημιτελικό με συνεχείς αλλαγές στο σκορ και με αγωνία ως το τέλος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε τελικά με 4-3 τη Λίβερπουλ στο Όλντ Τράφορντ με γκολ του Ντιαλό στο 120′ και πήρε την πρόκριση για τους ημιτελικούς του κυπέλλου Αγγλίας. Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και μετά την ευκαιρία του Ράσφορντ στο 4′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 10′ με τον ΜακΤομινέι στην επαναφορά μετά την απόκρουση του Κέλεχερ σε τετ α τετ του Γκαρνάτσο. Λίγα λεπτά μετά, στο 14′, ο Ρόμπερτσον
είχε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση αλλά την έχασε και τελικά ήρθαν τα πάνω-κάτω στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, με την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ να ισοφαρίζει στο 44′ με σουτ του ΜακΆλιστερ και να κάνει την ανατροπή στο 45’+2′ με τον Σαλάχ στην επαναφορά μετά την απόκρουση του Ονάνα σε προσπάθεια του Νούνιες (1-2). Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε ιδανικά για τη Λίβερπουλ και ιδανικό θα […]