Κηφισιά – ΟΦΗ 0-0: Έχασαν πέναλτι στο 88′ και βαθμούς οι Κρητικοί

Ο ΟΦΗ αντιμετώπισε εκτός έδρας την Κηφισιά για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League και από το 38′ έπαιζε με παίκτη περισσότερο αλλά παρ’ όλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη φέτος και έμεινε στο 0-0, με τον Λουίς Φελίπε να χάνει πέναλτι (απέκρουσε ο Αναγνωστόπουλος) στο 88ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έδειχναν να πατάνε καλύτερα στο πρώτο 10λεπτο, οι φιλοξενούμενοι όμως ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη ευκαιρία και
ήταν μεγάλη στο 13′, με τον Ντίκο στην αντεπίθεση να δίνει στον Λουίς Φελίπε ο οποίος από θέση για γκολ έστειλε τη μπάλα άουτ. Λίγα λεπτά μετά, στο 20′, η Κηφισιά είχε μια τελική προσπάθεια με το σουτ του Κρισιούμα που απέκρουσε ο Μπάουμαν και στο 36′ τα πράγματα δυσκόλεψαν πολύ για τους νεοφώτιστους αφού έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ιπαλίμπο για φάουλ στον Λάρσον. Η απόφαση του διαιτητή έδειχνε τραβηγμένη αλλά την επιβεβαίωση ακόμη και μετά την εξέταση […]
Κηφισιά – ΟΦΗ 0-0, Έχασαν, 88′, Κρητικοί,kifisia – ofi 0-0, echasan, 88′, kritikoi