Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 3-2: Ήττα-μαχαιριά στο 95′

Ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε στα play out της Stoiximan Super League με στόχο να καλύψει το χαμένο έδαφος και να παραμείνει στην κατηγορία, με το «καλημέρα» όμως η αποστολή του γίνεται ακόμη πιο δύσκολη αφού ηττήθηκε με 3-2 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι μετά το γκολ του Βέργου στο 95ο λεπτό. Το παιχνίδι άρχισε με τους φιλοξενούμενους,
οι οποίοι είναι και αυτοί που καίγονται για βαθμούς αφού βρίσκονται στην τελευταία θέση, να έχουν δοκάρι σε κεφαλιά του Τζίμα στο 4′ μετά τη σέντρα του Ροσάλες. Δύο λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης, ο Τζίμας, πίστεψε ότι σκόραρε με κοντινή προβολή αλλά το VAR έδειξε ότι η μπάλα δεν είχε περάσει τη γραμμή και το 0-0 παρέμεινε μέχρι το 37ο λεπτό, όταν τελικά σκόραραν οι γηπεδούχοι. Ο Έντερ με πολύ ωραίο σουτ ήταν αυτός που έκανε το 1-0 για τους Περιστεριώτες, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα παρά το γεγονός ότι δεν ήταν καλύτεροι ως εκείνο το σημείο και στις καθυστερήσεις […]
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 3-2, Ήττα-μαχαιριά, 95′,atromitos – pas giannina 3-2, itta-machairia, 95′