Άρης – Παναιτωλικός 0-0: Ραντεβού με τον Παναθηναϊκό στον τελικό του κυπέλλου

Η εκτός έδρας νίκη με 1-0 στον πρώτο ημιτελικό έκανε τη διαφορά για τον Άρη που έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στη ρεβάνς του «Κλεάνθης Βικελίδης» και σφράγισε έτσι την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε το προβάδισμα μετά τη νίκη στον πρώτο αγώνα και μπήκε στη ρεβάνς με στόχο το γρήγορο γκολ, έχοντας την πρώτη της στιγμή στο 8′ με το άστοχο συρτό σουτ του Σουλεϊμάνοφ.
Στα επόμενα λεπτά, μετά το πρώτο 10λεπτο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισορροπήσουν την κατάσταση και από εκεί και πέρα τα λεπτά κυλούσαν χωρίς να υπάρχει κάποια μεγάλη φάση. Αυτή ήρθε στο 38′ και ήταν για τον Άρη με το πλασέ του Σαμόρα που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μετά την κόντρα στον Μπ. Ντουάρτε, για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με τη μεγάλη επέμβαση του Τσάβες στο δυνατό μακρινό σουτ του Σουλεϊμάνοφ. Από εκεί και πέρα, στο β’ μέρος […]
Άρης – Παναιτωλικός 0-0, Ραντεβού, Παναθηναϊκό,aris – panaitolikos 0-0, rantevou, panathinaiko