Άρης – Λαμία 2-2: Γκέλα στο 95′ για τους Κίτρινους

Ο Άρης ήταν πολύ κοντά στη νίκη επί της Λαμίας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, η οποία θα ήταν η δεύτερη συνεχόμενη και θα του επέτρεπε να πατήσει ακόμη πιο δυνατά στην 5η θέση αλλά στο 95′ ο Μάλτσι τού πήρε το τρίποντο μέσα από τα χέρια γράφοντας το τελικό 2-2. Από το ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, όχι μόνο επειδή αυτό ήθελαν οι ίδιοι αλλά και επειδή… αυτό ήθελαν και οι φιλοξενούμενοι.
Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου είχε ως πρώτο στόχο να αμυνθεί και αυτό έκανε και μάλιστα αποτελεσματικά, αφού οι Κίτρινοι όσο κι αν το προσπαθούσαν δεν μπορούσαν να βρουν τον τρόπο για να γίνουν απειλητικοί. Τα λεπτά, επομένως, περνούσαν χωρίς να γίνεται κάτι αξιόλογο, με τους Θεσσαλονικείς πάντως να βρίσκουν δύο φάσεις χάρη στον Μενέντες στο πρώτο ημίχρονο. Στη πρώτη, στο 30′, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία στο σουτ που επιχείρησε, στη δεύτερη, στο 42′, πήγε […]
Άρης – Λαμία 2-2, Γκέλα, 95′, Κίτρινους,aris – lamia 2-2, gkela, 95′, kitrinous