Super League 1: Ο Ατρόμητος έριξε 4άρα στον Ιωνικό εκτός έδρας – Δείτε τα γκολ

Έχοντας μείνει χωρίς νίκη μετά τις πρώτες τρεις αγωνιστικές, ο Ιωνικός υποδέχθηκε τον Ατρόμητο με μοναδικό στόχο το τρίποντο και έδειχναν ικανοί να τα καταφέρουν, έχοντας κλείσει με προβάδισμα το πρώτο ημίχρονο, αλλά στο β’ μέρος ο Ατρόμητος κατάφερε να μετατρέψει το 1-0 σε 1-2 μέσα σε 2 λεπτά και στη συνέχεια έβαλε άλλα δύο γκολ, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του. Οι γηπεδούχοι ήταν υποχρεωμένοι να επιτεθούν και το έκαναν μετά το αναγνωριστικό πρώτο 10λεπτο, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει
ότι ήταν και… καταιγιστικοί. Οι Νικαιώτες, απλά, έδειχναν να πατάνε καλύτερα και έφταναν με καλύτερες προϋποθέσεις ως την αντίπαλη περιοχή, αλλά εκεί δυσκολεύονταν. Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, δυσκολεύονταν γενικά να κάνουν παιχνίδι, αλλά παρ’ όλα αυτά είχαν την πρώτη πραγματικά καλή στιγμή στο παιχνίδι, με το σουτ του Ρομπάιγ που έφυγε ελάχιστα άουτ στο 30′. Οι Περιστεριώτες μπορούσαν να προηγηθούν σε αυτή τη φάση, δεν το έκαναν και τελικά λίγα λεπτά μετά, στο 38′, βρέθηκαν πίσω στο σκορ […]