Serie A: Η Λέτσε έκανε την πρώτη της νίκη – Ξεπέρασε με 2-1 την Σαλερνιτάνα

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και, μάλιστα, εκτός έδρας με ανατροπή, πέτυχε η Λέτσε επί της Σαλερνιτάνα με 2-1, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Serie A. Πολυτιμότερος της αναμέτρησης ο Βραζιλιάνος μέσος των φιλοξενούμενων, Γκαμπριέλ Στρεφέτσα, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 78ο λεπτό αντί του Ντι Φραντσέσκο και πέντε λεπτά μετά από ασίστ του Γκάλο πέτυχε το γκολ που έκρινε
την αναμέτρηση. Στο «Στάντιο Αρέκι» οι «τζαλορόσι» πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Ασάν Σισέϊ στο 43ο λεπτό. Δικαίως προηγήθηκαν σ’ ένα διάστημα του ματς όπου έπαιζαν με μεγαλύτερη σιγουριά από τους γηπεδούχους. Η Σαλερνιτάνα επέστρεψε πατώντας καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μετά την ανάπαυλα, αλλά χρειάστηκε μια μεγάλη… γκάφα του μέσου της Λέτσε, Τζουάν Γκονθάλεθ προκειμένου να ισοφαρίσουν. Ο Ισπανός ποδοσφαιριστής έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κι έτσι γράφτηκε το 1-1. Κι όταν όλα έδειχναν… ισοπαλία εμφανίστηκε ο Στρεφέτσα κι έκανε τη διαφορά κι έδωσε […]