Europa League: Νίκη-πρόκριση στο 90ο λεπτό για τον Ολυμπιακό επί της Φενέρ – Δείτε το γκολ

Στον πρώτο αγώνα, στην Κωνσταντινούπολη, ο Ολυμπιακός είχε θριαμβεύσει με 3-0 επί της Φενέρμπαχτσε. Στο δεύτερο παιχνίδι τώρα, στο Φάληρο, θα ήταν αρκετό και το… μισό-μηδέν για να του δώσει και μαθηματικά την πρόκριση στους «32» του Europa League αλλά όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε χωρίς γκολ. Μέχρι που ήρθε το 90ο λεπτό και
το «χτύπημα» του Τικίνιο, ο οποίος νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή, με τους Πειραιώτες να εξασφαλίζουν και μαθηματικά την πρόκριση και να ελπίζουν ακόμη και για την 1η θέση του ομίλου. Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με στόχο το γρήγορο γκολ και θα μπορούσαν να το πετύχουν στο 5′, αν ο Αγκιμπού Καμαρά δεν έκανε άσχημο τελείωμα μετά το γύρισμα πάρε-βάλε του Μασούρα. Όπως και να έχει, ήταν μια φάση που προκαλούσε αισιοδοξία για τη συνέχεια, όπως και γενικά η παρουσία του Ολυμπιακού στο πρώτο 15λεπτο, αλλά στη συνέχεια εμφανίστηκαν και οι Τούρκοι. Για την ακρίβεια, στο 18′ έφτασαν μια ανάσα από το […]
Europa League, Νίκη-πρόκριση, 90ο, Ολυμπιακό, Φενέρ – Δείτε,Europa League, niki-prokrisi, 90o, olybiako, fener – deite