Euroleague: Η Ρεάλ νίκησε ξανά την Παρτιζάν στο Βελιγράδι και η πρόκριση θα κριθεί στη Μαδρίτη

Μετά τις δύο νίκες της Παρτιζάν στη Μαδρίτη, η Ρεάλ απάντησε με δύο δικές της στο Βελιγράδι επικρατώντας με 85-78 στο 4ο παιχνίδι και ισοφάρισε σε 2-2, με τη σειρά να επιστρέφει πλέον στην ισπανική πρωτεύουσα για το τελευταίο παιχνίδι που θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα πάει στο Final 4 της Euroleague. Η δυναμική εκκίνηση της Ρεάλ φανέρωσε με το… καλησπέρα τις διαθέσεις της, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +12 (15-27).
Ωστόσο, η Παρτιζάν ανέβασε την παραγωγικότητα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και με τρίποντο του Άντζουσιτς ισοφάρισε σε 42-42 στα 20΄΄ για τη λήξη του ημιχρόνου, πριν ο Γιουλ απαντήσει και στείλει τη Ρεάλ στα αποδυτήρια στο +3 (42-45). Η πίεση της Παρτιζάν συνεχίστηκε στην τρίτη περίοδο και στο 25΄ προσπέρασε για πρώτη φορά με 51-49, πριν η Ρεάλ απαντήσει με επιμέρους σκορ 4-12 και κλείσει το δεκάλεπτο στο +6 (55-61). Με τον Παπαπέτρου σε εξαιρετικό βράδυ, οι Σέρβοι παρέμειναν απειλητικοί και στο 34΄ μείωσαν σε 70-71, […]