Basket League: Ο Ολυμπιακός καθάρισε τον Προμηθέα και ετοιμάζεται για Μπαρτσελόνα

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον Προμηθέα για την 4η αγωνιστική του γ’ γύρου της Basket League και τον νίκησε με 80-69, αφήνοντας πίσω του την ήττα από τον Παναθηναϊκό και στρέφοντας πλέον την προσοχή του στους αγώνες με τη Μπαρτσελόνα για τα play off της Euroleague. Με τον Πίτερς να βάζει 6 πόντους από νωρίς και τον Φαλ να
προσθέτει άλλους 4 οι Ερυθρόλευκοι, οι οποίοι έδειχναν αρκετή διάθεση στην άμυνα, προηγήθηκαν με 11-4 στο 4′ και κατάφεραν τελικά να κρατήσουν τους Πατρινούς σε… μονοψήφιο αριθμό πόντων στην πρώτη περίοδο. Το 20-9 στο 10′ έδειχνε και την εικόνα του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους όμως να βελτιώνονται στο δεύτερο δεκάλεπτο και να μειώνουν σε 25-24 χάρη στον Χέιλ και στα λάθη των γηπεδούχων. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν είχε συγκέντρωση στο παιχνίδι της και αυτό είχε ως αποτέλεσμα το 33-33 στο 16′, για να έρθει ένα μίνι ξέσπασμα στη συνέχεια για το 44-36 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Από εκεί και […]