00:36 29/12/2022 - Πηγή: NewsIt

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Στρασβούργου στη Ligue 1, παρότι έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Νεϊμάρ με κόκκινη κάρτα.

Στο 63ο λεπτό του αγώνα, ο Νεϊμάρ έκανε μία… βουτιά στην περιοχή και ο διαιτητής του έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα για “θέατρο”, γεγονός που έκανε έξαλλο τον Βραζιλιάνο, αλλά δεν άλλαξε την απόφαση του Γάλλου ρέφερι.

Νωρίτερα, ο Βραζιλιάνος είχε κάνει την ασίστ για το γκολ

του Μαρκίνιος που άνοιξε το σκορ, αλλά ο ίδιος παίκτης πέτυχε και αυτογκόλ για την ισοφάριση του Στρασβούργου sto 51′. Παρότι βρέθηκε με 10 παίκτες στη συνέχεια όμως, η Παρί Σεν Ζερμέν, κατάφερε να πάρει τη νίκη, χάρη σε γκολ με πέναλτι του Εμπαπέ στις καθυστερήσεις.

PARIS SAINT-GERMAIN 1-1 RC STRASBOURG
63′ Neymar Jr Red Card pic.twitter.com/uNVGsVxQNV