01:28 15/3/2024 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός πέτυχε το… ακατόρθωτο κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ και με τη νίκη 6-1 στην παράταση, πανηγύρισε την πρόκριση στα προημιτελικά του Conference League.

Μετά από μία απίστευτη υπέρβαση στο δεύτερο παιχνίδι επί της Μακάμπι Τελ Αβίβ στη Σερβία, ο Ολυμπιακός ισοφάρισε το 4-1 του πρώτου αγώνα και έβαλε δύο ακόμη γκολ στην παράταση, προκαλώντας…. παροξυσμό στους οπαδούς του.

Έξαλλα πανηγύρισαν όμως το θρίαμβο των Πειραιωτών και οι ίδιοι οι ποδοσφαιριστές του Μεντιλίμπαρ, που έγινα μία… αγκαλιά με τη λήξη της αναμέτρησης στην έδρα της Μπάτσκα Τόπολα (έγινε εκεί το ματς λόγω του πολέμου στο Ισραήλ).

Ο Ολυμπιακός θα επιστρέψει πια στην Ελλάδα και για “γλέντι” με τους οπαδούς του.

To άρθρο Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός: Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες στο τέλος του αγώνα δημοσιεύτηκε στο NewsIT .