20:58 9/10/2022 - Πηγή: NewsIt

Η Νάπολι συνεχίζει την “ξέφρενη” πορεία της στη φετινή Serie A και με τη νίκη της 4-1 στην έδρα της Κρεμονέζε, ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος.

Με καλό ξεκίνημα στο ματς και παρά το… εμπόδιο του διαιτητή, η Νάπολι άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Πολιτάνο στο 26′. Η Κρεμονέζε ισοφάρισε όμως με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και έβαλε… δύσκολα στους Ναπολιτάνους.

Το “γόρδιο δεσμό” έλυσε έτσι, στο 76ο λεπτό του αγώνα, ο Σιμεόνε με κεφαλιά και το πανηγύρισε έξαλλα, ενώ η Νάπολι έκανε… πάρτι στη συνέχεια στις καθυστερήσεις, βρίσκοντας δύο ακόμη γκολ με Λοθάνο και Ολιβέιρα. Βρέθηκε με αυτό τον τρόπο ξανά στην κορυφή της Serie A και στο +2 από τη δεύτερη Αταλάντα.

To άρθρο Serie A: Η Νάπολι «πέρασε» με 4-1 από την Κρεμονέζε και «ανέβηκε» στην πρώτη θέση δημοσιεύτηκε στο NewsIT .