Βόμβα μεγατόνων στην Μαδρίτη!!! (vid)

Πανάξια νικήτρια αναδείχθηκε η Ούνιξ Καζάν η οποία υποχρέωσε την Ρεάλ σε ήττα-σοκ μέσα στο σπίτι της με 75-85! Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν σπουδαίο μπάσκετ και έκαναν ένα μεγάλο "μπαμ" που θα ακουστεί σε όλη την Ευρώπη! Η Ούνιξ Καζάν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα βρισκόταν σε θέση οδηγού και μόνο με την λήξη του ημιχρόνου η Βασίλισσα πήρε τα ηνία με 46-42. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Πασούτιν απέδωσαν εξαιρετικά και οι γηπεδούχοι μην μπορώντας να αντιδράσουν ποτέ ηττήθηκαν εύκολα. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Φίσερ

και Τζέρελς με 23 και 25 πόντους αντίστοιχα! Οι δικοί μας, Νίκος Ζήσης και Κώστας Καϊμακόγλου ήταν θετικοί σημειώνοντας 8 και 2 πόντους. Στην αντίπερα όχθη, ο Πάμπλο Λάσο είδε τον Ροντρίγκεθ να σκοράρει 12 και τον Μπουρούση σε περίπου 11 λεπτά συμετοχής να έχει 5 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 46-42, 61-68, 75-85

Ρέαλ Μαδρίτης(Λάσο): Ρίβερς 3(1), Φερνάντεθ, Νοσιόνι 11(1), Μασιούλις 6, Ρέγες 8, Ροντρίγκεθ 12(3), Αγιόν 10, Κάρολ 4, Γιούλ 8(2), Μπουρούσης 5(1), Σλότερ 4, Μεϊρί 4

Ούνιξ Καζάν(Πασούτιν): Γουάιτ 11(1), Λάγκφορντ 14, Ζήσης 8(2), Μπικοφ 2, Λικόντεϊ, Πάνιν, Σανικίτζε, Γκουμπάνοφ, Καϊμακόγλου 2, Αντίποφ, Φίσερ 25, Τζέρελς 23(5)