Τα αποτελέσματα (Vid)

Τις λιγοστές ελπίδες, που έχει για πρόκριση, διατήρησε η Φενέρμπαχτσέ, η οποία επικράτησε της Μπεσικτάς για δεύτερη συνεχόμενη φορά μέσα σε μία βδομάδα, με 78-72.

Τα αποτελέσματα:
Χίμκι - Ολυμπιακός 82-87
Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας 78-72

Με ανατροπή η Φενέρ

Η ομάδα του Πιανιτζάνι κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι ενώ βρισκόταν πίσω με δέκα πόντους (32-42) στο ημίχρονο και εφτά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (48-55). Με κορυφαίους όμως τους Μπογκντάνοβιτς (25π) και Σαβάς (12π) στο τελευταίο

δεκάλεπτο κι ένα επιμέρους σκορ 30-17 κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να φτάσει τις δύο νίκες στην διοργάνωση.

Ο Μάικ Μπατίστ αγωνίστηκε μόλις 6 λεπτά και πέτυχε 2 πόντους ενώ ο Σάτο πρόσθεσε άλλους 4 πόντους σε 21 λεπτά συμμετοχής. Κορυφαίοι για τους γηπεδούχους εκτός από τους προαναφερθέντες ήταν οι Μακάλεμπ (10π, 4κλ, 2ασ) και Άντερσεν (13π, 7ρ). Για τους ηττημένους, οι οποίοι ακόμα δεν έχουν γευτεί την χαρά της νίκης, θετικοί ήταν οι Τζέρελς (14π, 7ρ, 3κλ, 4ασ) και Μάρκοτα (15π, 5ρ).

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 32-42, 48-55, 78-72
Φενέρμπαχτσέ: Μακάλεμπ 10, Ερμίς 7(1), Σάτο 4, Άντερσεν 13(1), Πεκέρ 2, Σαβάς 12, Μπατίστ 2, Κάραμαν 3(1)
Μπεσίκτας: Γιούιγκ 11(3), Ασίκ 3, Βίντμαρ 10, Φάλκερ 2, Μάρκοτα 15(2), Κρίστοφερ 9, Οζέρ 8(2), Τζέρελς 14(4)