Οι Θάντερ έκαναν το 3-1!

Του Άρη Δούλιογλου 20/05/2012 (14:24) Πολύ κοντά στην πρόκριση στους τελικούς της Δύσης είναι πλέον οι Θάντερ , αφού τα ξημερώματα της Κυριακής (20/5) νίκησαν τους Λέικερς με 103-100 μέσα στο Λος Άντζελες . Οι Λέικερς αποδείχτηκανγια ακόμα μία φορά σε αυτή τη σειρά οι ιδανικοί αυτόχειρες καθώς έχασαντη διαφορά 13 πόντων που είχαν 8 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Ο Μπάινουμ είχε πει πριν λίγες μέρες πως οι "λιμνάνθρωποι" είναι καλύτεροι και από τον Άγιο Βασίλη επειδή ουσιαστικά χάρισαν στους Θάντερ τονδεύτερο αγώνα της σειράς. Πάντως ο τρόπος εκείνο το παιχνίδι δεν φάνηκενα τους έγινε μάθημα. Οι γηπεδούχοι για 40 λεπτά έκαναν ότι έπρεπε καιμε τον Κόμπι Μπράιαντ (38π., 8ριμπ., 5ασ.) να πραγματοποιεί ακόμα μία εκπληκτική εμφάνιση ήταν μπροστά στο σκορ με 91-78 και όλα έδειχναν ότι θα γίνει το 2-2 στη σειρά.