Με άνεση την Τσεχία, η Τουρκία(pics)

Άνετη νίκη πέτυχε η Τουρκία απέναντι στην Τσεχία με σκορ 92-65, σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα (18/6). Οι δύο ομάδες προετοιμάζονται πυρετωδώς για τους αγώνες που θα δώσουν τα εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς του Ρίο, με τους Τούρκους να συμμετέχουν στο Προολυμπιακό Τουρνουά στις Φιλιππίνες και τους Τσέχους στο αντίστοιχο της Σερβίας.

Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου δεκαλέπτου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν με την Τουρκία όμως να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο αύξησε στην δεύτερη περίοδο και τελικά πήγε στα αποδυτήρια με ένα +8.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τούρκοι επέβαλαν τον ρυθμό τους και δεν επέτρεψαν στην Τσεχία να αντιδράσει καταφέρνοντας να φτάσουν σε μία εύκολη νίκη με σκορ 92-65.

Ο επόμενος προγραμματισμένος φιλικός αγώνας για την Τουρκία είναι την Πέμπτη 23/6 στο ΟΑΚΑ απέναντι στην Εθνική μας.

Δεκάλεπτα: 22-16, 45-37, 70-52, 92-65