Ήταν η σειρά... του ΟΦΗ

Σε πολύ καλό δρόμο δείχνει να βρίσκεται τη δεδομένη στιγμή ο ΟΦΗ, ο οποίος κέρδισε με 68-62 το Ηράκλειο στο ΒΑΚ, στο δεύτερο συνεχόμενο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι. Οι παίκτες του Γιάννη Κόκκινου, έχοντας κερδίσει τις εντυπώσεις χθες (30/9) στα «Δύο Αοράκια», κατάφεραν σήμερα να κερδίσουν τη συμπολίτισσα ομάδα και να στείλουν ένα ακόμη ενθαρρυντικό «μήνυμα» στους φιλάθλους τους για την επόμενη Γ' Εθνική.

Για 30 λεπτά, ο αγώνας βάδιζε σε απόλυτη «ισορροπία» μεταξύ των δύο πλευρών, με το σύνολο του Βασίλη Ράλλη να κερδίζει με διαφορά ενός σουτ στο τέλος της τρίτης περιόδοτ (48-50). Βελτιώνοντας αισθητά την εικόνα του στην επίθεση, ο ΟΦΗ κατάφερε να σκοράρει 20 πόντους στο τελευταίο δεκάλεπτο και να φτάσει στην απόκτηση του «ροζ φύλλου» με 68-62, εκπέμποντας εκ νέου αισιοδοξία για την νέα σεζόν.

Δεκάλεπτα:14-19, 32-32 ,48-50, 68-62