ΑΡΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 69-75

18/03/2011 (21:52) Ο Παναθηναϊκός αν και ξεκίνησε άσχημα, 6 λάθη στο πρώτοδεκάλεπτο, κατάφερε να ανεβάσει τον ρυθμό και να " κλειδώσει " τον Αρη που δενμπορούσε να σταματήσει τους " πράσινους ". Όλα αυτά μέχρι την τέταρτη περίοδο,όπυ ο Αρης επέστρεψε στο σκορ παίζοντας ποιοτικό μπάσκετ. Οι παίκτες του Ομπράντοβιτς πήραν μια αγχωτική νίκη, αφού επικράτησαν με 75-69 . Ακόμα έναενδιαφέρον στοιχείο, είναι η επιστροφή του Αλεκς Μάριτς στα παρκέ. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν την αναμέτρηση πολύ καλά, με τηνανοχή του Παναθηναϊκού , αφού έδειχνε να έχει το μυαλό του στη Βαρκελώνη και την Μπαρτσελόνα . Η δεύτερη περίοδος ήταν καθοριστική για την έκβαση της αναμέτρησης,αφού ο Παναθηναϊκός τελείωσε το παιχνίδι από το δεύτερο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοιόμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, επιστρέφοντας στο σκορ, στηντέταρτη περίοδο. Αλλά όχι τόσο όσο να κάνει την έκπληξη.