ΧΩΡΙΣ ΣΧΕΔΙΟ, ΧΩΡΙΣ ΨΥΧΗ...

16:40 12/6/2010 - Πηγή: Fimotro
Η Εθνική ναυάγησε στο πρώτο της παιχνίδι για την τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου...Χωρίςψυχή και πάθος, με πολλές λάθος επιλογές στη σύνθεσή της, γνώρισε τηνήττα στο Πορτ Ελίζαμπεθ. Η Νότια Κορέα επικράτησε με σκορ 2-0 καιπλέον, το σενάριο της πρόκρισης μοιάζει με όνειρο. Πότεδεχθήκαμε τα γκολ; Στις αρχές των δύο ημιχρόνων! Στο 7' του πρώτου καιστο 7' του δευτέρου 45λεπτου. Και μετά, απλά ...τρέχαμε. Χωρίςαποτέλεσμα, δίχως τον παραμικρό προγραμματισμό. Ο Ρεχάγκελ, εντελώςεκτός φόρμας, επέλεξε να αρχίσει τον αγώνα δίχως τον Κυργιάκο
και μετον Βύντρα στο κέντρο της άμυνας, μήπως και υπάρξει περισσότερο τρέξιμοκαι πίεση. Τζίφος. Το δίδυμο Βύντρα -Αβραάμ ουδέποτε ενέπνευσε τηνεμπιστοσύνη στους υπόλοιπους παίκτες και πολλά λάθη άρχισαν από τηναμυντική γραμμή.Στο 7', λοιπόν, οι Κι Σουνγκ χτύπησε φάουλ απότα αριστερά,  Τζόρβας και Χαριστέας αδράνησαν και έτσι, ο Λι Γιουνγκπετάχθηκε και με πλασέ στην κενή εστία σημείωσε το 1-0. Στο 52', ήρθετο 2-0. Ο Βύντρα έχασε τη μπάλλα σχεδόν χωρίς καμ