Αυτοδυναμία Ολυμπιακού, διαρροές Άρη...

Γήπεδο... κάλπη και πάλι γήπεδο στο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής που για πρώτη φορά θα έχει ως ιδιαιτερότητα το κενό της Κυριακής, προκειμένου οι πολίτες να ψηφίσουν στις εκλογές της χώρας. ---Η αρχή έγινε στην Κομοτηνή, όπου σε ένα ανοιχτό παιχνίδι, Πανθρακικός και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με τα τέρματα που σημείωσαν ο Φαγιάρδο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 11΄ και ο Φλάβιο

με καταπληκτικό σουτ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. ---Ντέρμπι στα Γιάννενα, όπου χάρις στα δύο γκολ του Σαϊτιώτη (21', 84') και την εξαιρετική εμφάνιση του Δημήτρη Ελευθερόπουλου ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε εντός έδρας της Καβάλας με 2-1 στην αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Το τέρμα της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στις καθυστερήσεις (94') ο Ιωάννου.---Μία ημέρα πριν τα exti poll ο Ολυμπιακός έβγαλε από νωρίς το νικητή στην Λιβαδειά (0-3). Με τον... τελειωμένο Όσκαρ σε μεγάλα κέφια (σκόραρε, δημιούργησε) και ένα 45λεπτο φωτ