Ελλάδα-Βοσνία 1-1! Λύτρωση στο 95!!

Με τον Γιώργο Τζαβέλλα να έχει τον τελευταίο λόγο και να... υπογράφει το φινάλε με ένα υπέροχο γκολ, η Εθνική μας ομάδα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (95') κατάφερε να σώσει την παρτίδα, κόντρα στη Βοσνία για την 4η αγωνιστική των προκριματικών στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2018.

Η «γαλανόλευκη» πήρε μια λυτρωτική ισοπαλία (1-1), διατηρώντας το +3 στη μάχη για την 2η θέση του 8ου ομίλου.

Στο 32ο λεπτό του αγωνα οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με αυτογκόλ του γκολκίπερ Καρνέζη.

Η αναμέτρηση «σημαδεύτηκε» από πολλές εντάσεις εντός και εκτός του «Γ. Καραϊσκάκης».

Και οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω των αποβολών του Παπαδόπουλου με απευθείας κόκκινη στο 80΄ και του Τζέκο με δεύτερη κίτρινη.