Πιο κοντά στους «16» ο Ολυμπιακός μετά την νίκη με 1-0 επί της Φερεντσβάρος (Βίντεο)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Φερεντσβάρος με 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο του πρώτου γύρου των playoffs της φάσης των 16 του Conference League. Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στους «16» του Conference League έκανε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 2-0 της
Φερεντσβάρος στο κατάμεστο «Γ. Καραϊσκάκης», παίρνοντας ένα σημαντικό πλεονέκτημα ενόψει…

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς να σημειωθεί τέρμα, με τις δύο ομάδες να μην έχουν γίνει ιδιαίτερα απειλητικές, ωστόσο είχαν τις ευκαιρίες του παρά το γεγονός ότι η τακτική κυριάρχησε.

Μερικά λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης ήρθε η… λύτρωση για τους Πειραιώτες, καθώς ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί σκόραρε στο 83ο λεπτό, καθώς βρέθηκε στην σωστή θέση την σωστή στιγμή και εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, έπειτα από την σέντρα που έγινε από τα δεξιά, και έδωσε το σήμα για να ξεκινήσουν οι πανηγυρισμοί στο γήπεδο.

Δείτε το γκολ:

Οι αρχικές ενδεκάδες της αναμέτρησης:

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Καρβάλιο, Αλεξανδρόπουλος, Έσε, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Κααμπί

Φερεντσβάρος: Ντιμπούζ, Βίνγκο, Σισέ, Μαέ, Ραμίρες, Μακρέκις, Μάιγκα, Ζακάρλασεν, Φάνι, Μαρκίνιος, Βάργκα.

Πιο, Ολυμπιακός, 1-0, Φερεντσβάρος Βίντεο,pio, olybiakos, 1-0, ferentsvaros vinteo