Ολυμπιακός: Με ένα ημίχρονο και χωρίς Φορτούνη δεν κερδίζει – Μόνο με τις απαραίτητες μεταγραφές αλλάζει σελίδα

Ολυμπιακός: Με ένα ημίχρονο και χωρίς Φορτούνη δεν κερδίζεις στο Περιστέρι.

Άλλους δύο βαθμούς άφησε ο Ολυμπιακός στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος, μένοντας στην τρίτη θέση, ισόβαθμος με την τέταρτη ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε

να καλύψει αρχικά το κενό του Κώστα Φορτούνη και ήρθε ισόπαλος με 0-0 με τον Ατρόμητο.

Χαράμισε ένα ολόκληρο ημίχρονο ο Ολυμπιακός και όταν με την είσοδο του Γιόβετιτς στη θέση του Μπρνιτς είχε τις ευκαιρίες δεν τις έκανε γκολ.

Απελπιστικά άστοχος σε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες και ο Ντάνιελ Ποντένσε και πλέον μόνο οι… μεταγραφές μπορούν να αλλάξουν το στάτους του Ολυμπιακού.

Συνεχίζει να θέλει παίκτη σε επίθεση, πλευρά της επίθεσης, στο κέντρο, στα αμυντικά χαφ και στους στόπερ ο Ολυμπιακός.

Ειδικά στις σφιχτές άμυνες χωρίς εξτρέμ δεν… πας πουθενά. Κρίμα που έχασε την ευκαιρία ο Μπιελ, ο οποίος αρρώστησε λίγο πριν το παιχνίδι.

Επόμενος αγώνας των ερυθρόλευκων στην Λαμία στις 3 Ιανουαρίου, στον πλέον δύσκολο αγώνα των ερυθρόλευκων έως τώρα, μέχρι τον επόμενο και αμέσως μετά οι ερυθρόλευκοι παίζουν με ΑΕΚ στο Καραϊσκάκης στις 7 Ιανουαρίου και με τον Παναθηναϊκό τρεις μέρες μετά, στη Λεωφόρο για το Κύπελο.