Ο Παναγιώτης Βαρούχας για τα παράπονα Λουτσέσκου για τη διαιτησία (vid)

Με γκολ στην τελευταία φάση ο Παναθηναϊκός έσωσε τον βαθμό ισοφαρίζοντας σε 2-2 τον ΠΑΟΚ, σε ένα ντέρμπι με… έντονο τρίτο ημίχρονο .

Με τη λήξη ο Ραζβάν Λουτσέσκου έφυγε προς τον διαιτητή ζητώντας εξηγήσεις, ενώ λίγο αργότερα «ξέσπασε» για τη διαιτησία με αιχμηρά σχόλια.

Την ίδια στιγμή, ο Παναγιώτης Βαρούχας σχολίασε στην Αθλητική

Κυριακή της ΕΡΤ τις επίμαχες φάσεις της αναμέτρησης.

Αρχικά, χαρακτήρισε σωστή την απόφαση να μετρήσει το γκολ του Μπράντον Τόμας στο 19′ για το 0-1, αλλά και την ισοφάριση του Παλάσιος στο 32′.

Αντίθετα, διαφώνησε με την υπόδειξη για χέρι του Κωνσταντέλια, ενώ αυτός έβγαινε τετ α τετ με τον Μπρινιόλι, τονίζοντας πως αν σκόραρε, το γκολ θα μετρούσε μέσω του VAR.

Από ‘κει και πέρα, ο καθηγητής διαιτησίας «δικαιώνει» τον Ρουμάνο τεχνικό στο ανάποδο ψαλίδι του Γερεμέγεφ, όπου θα έπρεπε να είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα.

Τέλος, σε ό,τι αφορά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τόνισε χαρακτηριστικά: «Είχε δείξει πέντε λεπτά και το γκολ μπήκε στα 5 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα. Δεν θα πρέπει να το συζητήσουμε».

Δείτε παρακάτω όσα είπε ο Παναγιώτης Βαρούχας για τις επίμαχες φάσεις του Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ