Πρώτη η ΑΕΚ, τρέχοντας με 106

Στο πρώτο 10 λεπτο η ΑΕΚ με πρωταγωνιστές τους Λαρεντζάκη και Θίοντορ κατάφερε να χτίσει διαφορά 7 πόντων 17-24 και να την κρατήσει μέχρι το τέλος της περιόδου, όταν και προηγήθηκε 19-26 με την ομάδα του Μπάνκι να έχει 10/16 εντός παιδιάς. Στις αρχές της δεύτερης περιόδου ο υποβιβασμένος Κολοσσός μείωσε στους 4 πόντους, 26-30, αλλά στη συνέχεια ακολούθησε ένα σερί 7-0 για την ΑΕΚ μέσα σε ένα λεπτό, το οποίο τελείωσε την αναμέτρηση.

Η Ένωση
προηγήθηκε και με 14, 35-49 για να κλείσει το ημίχρονο με 11 πόντους μπροστά, 40-51. Στο τρίτο 10λεπτο η ΑΕΚ έκανε πάρτι. Με καταπληκτική άμυνα και επίθεση φωτιά, δέχθηκε 10 και έβαλε 36 πόντους, δίνοντας τυπικό χαρακτήρα στη συνέχεια του ματς. Ο Μπάνκι χρησιμοποίησε όλους του παίκτες που είχε στη διάθεσή του και όλοι σκόραραν. 5 ήταν διψήφιοι, με τον Λαρντζάκη να σταματάει στους 19 πόντους. Η Ένωση έβαλε 42 πόντους μέσα από τη ρακέτα, ενώ σκόραρε 30 από λάθη αντιπάλων.

Ο Κολοσσός σούταρε μόλις 17% στο τρίποντο και συνολικά 33% εντός παιδιάς. 17 πόντους είχε ο Πίνκστον και άλλους 16 ο Λι.