Ντόρτμουντ-Πάντερμπορν 3-2 παρ.: Τέλος στην κατάρα των "16" (hls)

Ντόρτμουντ-Πάντερμπορν 3-2 παρ.: Τέλος στην κατάρα των "16" (hls)evlachosΤετ, 02/03/2021 - 00:32

Στο πρώτο εικοσάλεπτο η Ντόρτμουντ μπήκε δυνατά στο ματς και πέτυχε δύο γκολ.

Σε στημένη μπάλα, στο έκτο λεπτό με δυνατό σουτ ο Εμρέ Τσαν έκανε το 1-0 και στο 15ο λεπτό σε αντεπίθεση ο Σάντσο βρέθηκε τετ-α-τετ και έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε η αντεπίθεση της Πάντερμπορν. Μείωσε με τον Γιούστβαν στο 79' και σε μια τρελή φάση στο φινάλε έκανε το 2-2 με πέναλτι του Οβούζου.

Νωρίτερα είχε σκοράρει ο Χάαλαντ για το 3-1 αλλά ο διαιτητής γύρισε πίσω την φάση και με χρήση VAR έδωσε πέναλτι στους φιλοξενούμενους.

Με την εκκίνηση της παράτασης ο Χάαλαντ έκανε το 3-2 σε τετ-α-τετ στο 95ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι με όσες δυνάμεις είχαν προσπάθησαν και είχαν δύο καλές στιγμές με ισάριθμα σουτ του Γιούστβαν στο φινάλε αλλά... δεν τα κατάφεραν.

Μετά από τρεις συνεχόμενους αποκλεισμούς στην φάση των "16" η Ντόρτμουντ παίρνει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας και πετυχαίνει την 26η συνεχόμενη πρόκριση απέναντι σε ομάδα μικρότερης κατηγορίας... δύσκολα αλλά τα κατάφερε.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - DFB-Pokal - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Borussia Dortmund - Ποδόσφαιρο Paderborn - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Borussia Dortmund ΓΕΡΜΑΝΙΑ Ντόρτμουντ - Πάντερμπορν: 3-2 παρ. (hls) Submitted by ageorgi on Τετ, 02/03/2021 - 01:02 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/DORTMUND_PADERBORN_020221.mp4 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - DFB-Pokal - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΕΡΜΑΝΙΑ Τα στιγμιότυπα του Ντόρτμουντ - Πάντερμπορν. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Ποδόσφαιρο Paderborn - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Τέλος αλλά... τέλος με θρίλερ. Μετά από τρία χρόνια αποκλεισμών στην φάση των "16" η Ντόρτμουντ κατάφερε δύσκολα να αποκλείσει την Πάντερμπορν με 3-2. Article publish on Τετ, 02/03/2021 - 00:32 Article hide updated date Off Article is longform Off