Ντόρτμουντ-Μπάγερν Μονάχου 0-4: Περίπατος με υπογραφή Κέιν (highlights)

Το ντέρμπι τελείωσε πριν καλά καλά ζεσταθούν οι παίκτες των δύο ομάδων. Η Μπάγερν Μονάχου πριν ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων “παγώνοντας” το Signal Iduna Park.

Οι Βαυαροί έδειξαν από την αρχή τις προθέσεις τους καταφέρνοντας μόλις στο 4ο λεπτό να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Ουπαμεκανό. Πέντε λεπτά αργότερα ο Χάρι Κέιν βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά στην αναμέτρηση διπλασιάζοντας τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος η Ντόρτμουντ ήθελε, αλλά δεν μπόρεσε να μειώσει και να μπει ξανά στο παιχνίδι της διεκδίκησης του θετικού αποτελέσματος. Αντίθετα η Μπάγερν είχε σε κέφια τον Χάρι Κέιν, ο οποίος “χτύπησε” άλλες δύο φορές δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Αρχικά ο Άγγλος έκανε το 0-3 στο 72’, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 0-4.