Νις-Μαρσέιγ 3-0: Τέλος στο σερί του Σαμπαόλι!

Νις-Μαρσέιγ 3-0: Τέλος στο σερί του Σαμπαόλι!gdouskasΣάβ, 03/20/2021 - 20:06

Οι Μασσαλιώτες προέρχονταν από δύο διαδοχικές εντός έδρας νίκες και έχασαν στο 9' την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Ναγκάτομο.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία με πιο δραστήριο τον Γκουιρί που έχασε ευκαιρίες στο 10' και στο 18' και τελικώς έφτιαξε το γκολ στο 34' με ωραία σέντρα και αποδέκτη τον Τουράμ, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον Μανταντά.

Στο 40' ο Παγέτ με σουτ εντός μεγάλης περιοχής απείλησε την εστία του Μπενίτες, αλλά δεν κατάφερε να συναντηθεί με τα δίχτυα.

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν κατοχή, αλλά ήταν φλύαροι, σε αντίθεση με το σύνολο του Ουρσέα που βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Γκουιρί (έφτασε στα 12) ύστερα από το λάθος του Μπαλέρδι στο 74', ενώ ο θρίαμβος για τα "αετόπουλα" ολοκλήρωθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Κλοντ-Μορίς ύστερα από σουτ του Ντόλμπεργκ στο δοκάρι.

Κάπως έτσι έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί της απέναντι στη Μαρσέιγ, αφού μετρούσε 7 διαδοχικές ήττες.

Νις: Μπενίτες, Λοτομπά, Τοντιμπό, Ντανίλιουτς, Καμαρά, Κλοντ-Μορίς, Σναϊντερλέν (αρχ.), Τουράμ, Μαολιντά (67' Ατάλ), Ντόλμπεργκ, Γκουιρί

Προπονητής: Αντριάν Ουρσέα

Μαρσέιγ: Μανταντά (αρχ.), Λιρόλα, Γκονθάλεθ (69' Καουί), Μπαλέρδι, Τσάλετα-Τσαρ, Ναγκάτομο (14' Σάκαΐ), Τοβέν, Γκέιγ, Εντσάμ (46' Λουίς Ενρίκε), Παγέτ (73' Μπενεντέτο), Μίλικ

Προπονητής: Χόρχε Σαμπαόλι

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Nice - Ποδόσφαιρο Marseille - Ποδόσφαιρο Off Off gdouskas Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #nice #marseille #ligue1 Nice ΓΑΛΛΙΑ Οι "νισουά" έβαλαν φρένο στη Μαρσέιγ επικρατώντας με 3-0 και πλέον έχουν τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς. Article publish on Σάβ, 03/20/2021 - 20:06 Article hide updated date On Article is longform Off