Νίκη οι Καβαλίερς, καλός ο Κουφός

Με τον Αϊζάια Τόμας να κάνει ντεμπούτο, οι Κλίβελαντ Καβαλίερς πήραν τη νίκη με 127-110 επί των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς ενώ ο Κώστας Κουφός είχε καλή παρουσία στην ήττα των Σακραμέντο Κινγκς από τους Σάρλοτ Χόρνετς με 111-131.

Ο Ελληνας σέντερ σημείωσε 10 πόντους (5/6 δίποντα) και μάζεψε 2 ριμπάουντ σε 13 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Παπαγιάννης στα επτά λεπτά παρουσία τους, πέτυχε ένα καλάθι και πήρε και 1 ριμπάουντ. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Σάρλοτ, ήταν ο Μπατούμ με 21 πόντους, ενώ για τους Κινγκς κορυφαίος ο Ράντολφ με 24 πόντους.

Στο
ματς των Καβαλίερς, ο Αϊζάια Τόμας είχε 17 πόντους σε 19 λεπτά. Κορυφαίος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς με 24 πόντους, ενώ για τους ηττημένους ο Λίλαρντ που επέστρεψε μετά από απουσία πέντε αγώνων λόγω τραυματισμού, πέτυχε 25 πόντους.