Νέα γκέλα για Μονακό

Τελειωμό δεν έχει η καθοδική πορεία της Μονακό, καθώς απώλεσε ακόμη δύο βαθμούς, αυτή τη φορά μένοντας στο 2-2 με τη Μονπελιέ.

Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ βρέθηκε δύο φορές μπροστά στο σκορ με τα γκολ των Μαρτίνς (14’) και Φαλκάκο (82’), όμως δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις (90+1’) από το γκολ του Ντελόρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 66’ είχε ισοφαρίσει σε 1-1 ο Λαμπόρντ.

Πλέον, οι Μονεγάσκοι με 19 βαθμούς βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, με τη Μονπελιέ να φιγουράρει στην 5η θέση με 37 πόντους.

Την ίδια ώρα, σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 4-2 επί της Ναντ πέτυχε η Νιμ. Οι φιλοξενούμενοι παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, πέτυχαν τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ανέτρεψαν πλήρως την κατάσταση.

Αντίθετα, Τουλούζ και Ρεμς έμειναν στο 1-1 και έχασαν από δύο βαθμούς.