Μοιρασιά για Λα Κορούνια και Μπιλμπάο

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο προηγήθηκε δυο φορές στο ματς με την Ντεπορτίβο Λα κορούνια, όμως οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση για κάθε γκολ και τελικά απέσπασαν ισοπαλία με 2-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα η φιλοξενούμενοι έφτασαν στους 13 βαθμούς και διατηρήθηκαν στο +1 από την Ντεπορτίβο.

Η Μπιλμπάο μπήκε πιο δυνατά και στο 16ο λεπτό μετά από φανταστικό τακουνάκι του Αντούριθ ο Σουσαέτα έγραψε το 0-1. Η προβληματική στην άμυνα φέτος Αθλέτικ δέχθηκε πάλι γκολ, όταν ο Αντριάν στο 36' με σουτ από κοντινή απόσταση ισοφάρισε για τη Λα Κορούνια.

Στο δεύτερο μέρος αν και η Ντεπορτίβο ήταν καλύτερη και ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες, η φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 60ό λεπτό με τον αρκετά φορμαρισμένο Ινάκι Γουίλιαμς.
Η Λα Κορούνια είχε εκ νέου απάντηση, αφού μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σαρ βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και έγραψε το τελικό 2-2.