Μεγάλο προβάδισμα η PSV, ισορροπία στο Βελιγράδι

Πολύ κοντά στην πρόκρισή της στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται η Αϊντχόφεν, που πέρασε με 3-2 από τη Λευκορωσία κόντρα στην ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ. Στο 0-0 έμειναν Ερυθρός Αστέρας και Ζάλτσμπουργκ.

Ο Τουόμινεν στο 9' έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, αλλά οι Ολλανδοί απάντησαν με πέναλτι του Περέιρο (35') και γκολ του Λοσάνο στο 61' για το 1-2.

Η ΜΠΑΤΕ το πίστεψε όταν ισοφάρισε στο 88ο λεπτό με τον Αλεξάντερ Χλεμπ, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα, ο Μάλεν, έδωσε τη νίκη στην Αϊντχόφεν γράφοντας το τελικό 2-3.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, ο Ερυθρός Αστέρας του Βλάνταν Μιλόγεβιτς, έμεινε στο 0-0 με τη Ζάλτσμπουργκ στη Σερβία, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς "λογαριασμούς" ενόψει της ρεβάνς της Αυστρίας.