Μαρσέιγ-Ολυμπιακός 9-8: Δεν βρήκε ρυθμό ποτέ

Μαρσέιγ-Ολυμπιακός 9-8: Δεν βρήκε ρυθμό ποτέbasket1thanosΤρί, 03/02/2021 - 19:46

Το πρώτο οκτάλεπτο δεν είχε γκολ (0-0) αλλά οι Γάλλοι στην δεύτερη περίοδο μπήκαν πάρα πολύ δυνατά. Η Μαρσέιγ προηγήθηκε με 3-0 αλλά οι ερυθρόλευκοι δεν τα παράτησαν. Κάλυψαν πολύ γρήγορα το χάντικαπ των τριών γκολ και ισοφάρισαν (3-3) προτού έρθει το 4ο γκολ των τυπικά γηπεδούχων για να κλείσει το ημίχρονο.

Και στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Ολυμπιακός μπήκε νευρικά στο νερό, και αυτό είχε ως αποτέλεσμα η γαλλική ομάδα να προηγηθεί και πάλι με τρία γκολ διαφορά (6-3). Ο Ολυμπιακός με τον Γεννηδουνιά σε εκπληκτική κατάσταση ισοφάρισε αρχικά σε 6-6 και μετέπειτα σε 7-7.

Το τελευταίο 8λέπτο ξεκίνησε άσχημα για την ελληνική ομάδα με τέρμα του Βουκίτσεβιτς (8-7) και λίγο αργότερα του Πριλαίνοβιτς (9-7). Οι Πειραιώτες δεν βρήκαν για ακόμα ένα πεντάλεπτο μέσα στο ματς τέρμα και αυτή την φορά ήταν καταδικαστικό.

Τα οκτάλεπτα: 0-0, 4-3, 7-7, 9-8

Αύριο (03/03) ο Ολυμπιακός παίζει με την Ορτίγκια (21:15) σε μία από τις τελευταίες ελπίδες πρόκρισης.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - ΠΟΛΟ - ΕΥΡΩΠΗ - ΠΟΛΟ Ολυμπιακός - Πόλο Off Off Off Off ΠΟΛΟ ΔΙΕΘΝΕΙΣ Ο Ολυμπιακός υπέστη ήττα-«σοκ» από την Μαρσέιγ και οι προσπάθειες πρόκρισης στην επόμενη φάση του LEN Champions League δυσκόλεψαν αισθητά Article publish on Τρί, 03/02/2021 - 19:46 Article hide updated date On Article is longform Off