Μαν. Γιουνάιτεντ: Αρνητικό ρεκόρ και πάλι με αντίπαλο τη Λίβερπουλ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε πίσω στο σκορ (0-1) στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης κόντρα στη Λίβερπουλ στο «Ολντ Τράφορντ» για την 32η αγωνιστική της Premier League. Η ομάδα του Τεν Χαχ όχι μόνο δεν σκόραρε, αλλά δεν κατάφερε να καταγράψει ούτε ένα σουτ σε 45 λεπτά παιχνιδιού με τους «ρεντς». Αυτό είχε να συμβεί από τον Απρίλιο του 2022 και πάλι απέναντι στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Τελευταία φορά που είχε συμβεί κάτι αντίστοιχο στο «Ολντ Τράφορντ», ήταν

τον Οκτώβριο του 2015 με αντίπαλο τη Μάντσεστερ Σίτι. Οι «κόκκινοι διάβολοι» εκτός του ότι δεν απειλούν, δέχονται και πολλές τελικές. Συνολικά έχουν δεχθεί 541 σουτ στη φετινή σεζόν στην Premier League, έχοντας τη δεύτερη χειρότερη επίδοση στο πρωτάθλημα, πίσω μόνο από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 554.

0 – Manchester United have failed to record a single shot in the first half of a Premier League game for the first time since April 2022, which was also against Liverpool, and first time at Old Trafford since October 2015 v Man City. Blank. pic.twitter.com/Qog4sJBPzq